Batavierhuis x North Sea Round Town – Free Space
dinsdag 08 juli 2025
€10.00 (ex. servicekosten)
Deep listening, presence en openness
Dit concert maakt deel uit van de concertreeks Batavierhuis x NSRT
Met Free Space creëert Peter Somuah (Artist in Focus North Sea Round Town 2025) een omgeving waarin muziek zich vrij kan ontvouwen—ongepland, open en levend in het moment. Er is geen vaste structuur, geen partituur—alleen een uitnodiging aan musici om elkaar te ontmoeten en te vertrouwen. “In het leven, en zeker in muziek, zijn we altijd onderweg. Maar soms zit de echte emotie juist in de stilte, het wachten, het niet-weten.” Voor Somuah is het idee van ‘vrije ruimte’ niet alleen een artistiek concept, maar een levenshouding. “We leven in een maatschappij waarin alles gepland moet zijn, elk uur gevuld. Dat is vermoeiend. Soms wil ik gewoon ademhalen, even niet weten wat er komt. Dat is vrijheid voor mij.”
Samen met vocaliste en celliste Sanem Kalfa (Artist in Focus North Sea Round Town 2023), gitarist Ella Zirina en drummer Jens Meijer bouwt Somuah aan een ruimte waarin intuïtie en aandacht centraal staan—een plek waar het onverwachte welkom is. “Improvisatie gaat voor mij niet alleen over vrijheid—maar over luisteren. Weten wanneer je moet wachten, wanneer je reageert, wanneer je ruimte maakt.” Wat ontstaat is een kwetsbare, vloeiende vorm waarin muziek oplost en opnieuw verschijnt—via adem, geluid, stilte, stem en instrument.
Ella Zirina
“Rising Star” (NRC) Ella Zirina (1997) is een in Amsterdam gevestigde jazzgitarist en componist uit Letland. Ze studeerde cum laude af aan het Conservatorium van Amsterdam en doceert gitaar aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Ella speelde o.a. op North Sea Jazz, BIMHUIS en het Oslo Jazz Festival en werkte samen met musici als Jesse van Ruller, Reinier Baas en Ben van Gelder. Met drie albums op haar naam ontwikkelde ze een uitgesproken stijl vol melodie, groove en emotie.
Sanem Kalfa
Vocalist Sanem Kalfa (Artist in Focus NSRT 2023) staat bekend om haar expressieve stemgebruik en emotioneel geladen optredens. Geboren in Turkije en gevestigd in Nederland, combineert ze haar culturele achtergrond met een breed muzikaal palet. Ze won de Shure Montreux Jazz Vocal Competition en werkte samen met o.a. George Dumitriu. Haar albums, waaronder Nehir en Black Sea Songs, tonen haar veelzijdigheid als zangeres, cellist en componist. “Kalfa is a powerhouse vocalist…” – Jazzwise
Jens Meijer
Drummer Jens Meijer (afgestudeerd Codarts, 2020) ontwikkelt zijn werk vanuit vrijheid en open spelvormen. Zijn dynamische benadering van ritme en maat wordt gevoed door filosofische invloeden en het zoeken naar nieuwe structuren. Als lid van het Batavierhuis werkt hij met diverse formaties aan muziek die verrast en beweegt. “Meijer is een drummer die indruk maakt met een fris geluid.” – Trouw
Over Batavierhuis
North Sea Round Town (NSRT) en creatieve broedplaats Batavierhuis slaan de handen ineen om een reeks concerten te presenteren. De serie toont het veelzijdige karakter van de Batavieren en hun nieuwste projecten. Van schurende jazz tot kleine liedjes, van folk tot pop, van neo klassiek tot improv.
Hier vind je alle concerten van Batavierhuis x NSRT in één overzicht in de agenda.
North Sea Round Town – Artist in Focus 2025
Trompettist en componist Peter Somuah is Artist in Focus 2025 van North Sea Round Town (NSRT). Van 26 juni tot en met 13 juli 2025 trekt Somuah door Rotterdam met onder andere zijn ‘main project’ en een reeks optredens waarin hij uiteenlopende samenwerkingen aangaat. NSRT verbindt kunstenaars, makers, publiek en gemeenschappen binnen Rotterdam. Jaarlijks nodigt het festival een buitengewoon talent uit als hun Artist in Focus, waarbij ondersteuning en begeleiding wordt geboden op hun reis van onderzoek en ontwikkeling van nieuwe creaties, met Rotterdam als hun ‘playground’. Het ‘main project’ is een speciale productie die vanaf nul wordt gecreëerd en tijdens het festival in een onconventionele setting wordt gepresenteerd.
Lees hier meer over Peter Somuah als Artist in Focus
Hier vind je alle concerten van de Artist in Focus 2025 in één overzicht in de agenda.
North Sea Round Town is hét fringe festival van NN North Sea Jazz. Drie weken lang zet het festival de Rotterdamse zomer op scherp met livemuziek op plekken waar je het niet verwacht – van tuinen en kerken tot straten, muziekpodia en het OV. Met een agenda vol met meer dan 350 concerten op 125 locaties verspreid door de stad, brengt North Sea Round Town nieuwe sounds, opkomend talent en grensverleggende samenwerkingen tussen verschillende scenes, van jazz en hiphop tot elektronisch en experimenteel.
Het programma bestaat uit eigen producties én verrassende acts uit de stad die geselecteerd worden via de Open Call. Het festival is er voor de buurt, de wijk, de stad en daarbuiten. Samen bouwen we aan een agenda vol muziek die verrast, verbindt en de stad laat klinken als nooit tevoren. Bekijk hier de volledige agenda.
Recommended
Check hier onze gerelateerde opkomende programma onderdelen